"Marzenie o chuliganie"    Kiedy szalejąca dziś polityczna poprawność zamyka przed umysłem wszystkie drzwi, umysłowi pozostaje jedynie wyjście ratunkowe, bardzo być może to właśnie, na które naprowadza naszą uwagę Andrzej Horubała brawurowym tytułem swej książki: Marzenie o chuliganie.
    Kiedy manipulujące opinią publiczną elity historyczne starają się odkładać w nieskończoność trudny obrachunek z duchowym żywotem peerelu, realnym i legendarnym, wywołują przeciw sobie bezpardonową reakcję, której doczepiają przezwę oszołomstwa; z punktu widzenia przyszłych losów kultury narodu jest ona jednak reakcją pożyteczną, bo oczyszczającą.
    Kiedy postmodernizm postępowy najzacniejsze trafia głowy, pora pisać reakcyjne pamflety. Bystro to pojął "pampers" Andrzej Horubała. Cieszę się, że powstała tak szalenie ważna książka.

Tomasz Burek

    Bierzesz do ręki książkę atrakcyjną. Andrzej Horubała "lustruje" Gombrowicza, 'brulion', 'Frondę', Michnika. Inteligentna, świetnie napisana książka. Horubała, to rzadkość u krytyków, rozumie teksty, o których pisze.

Robert Tekieli - 'brulion'    Andrzej Horubała porusza w swej książce prawdy skrywane i niepopularne. Stawia tezy, budzące sprzeciw miłośników krytyki literackiej, odartej z kontekstu historycznego i prawdy biograficznej.
    Jeśli ktokolwiek z wielbicieli istniejących, a wypracowanych i utrwalonych w peerelu, hierarchii wartości chce obudzić w sobie żywioły polemiczne, winien sięgnąć po tę książkę.

Rafał Grupiński - 'Czas Kultury'    Tekst zatytułowany Sztafeta szyderców, czyli lustrowanie Gombrowicza jest interesujący, a nawet odkrywczy...
    ...lekturą Marzenia o chuliganie należy zastąpić smętne, chwilami irytujące, kartkowanie epistolarnych preliminariów w tomie Miłosza Zaraz po wojnie.

Gustaw Herling-Grudziński - Dziennik pisany nocą
REWOLTA, Sp. z o. o.,  02-797 Warszawa,   ul. Nowoursynowska 129 m. 6  

NIP 951-20-73-975  Tel. (+48) 601 213586  rewolta@rewolta.pl