"Tygodnik Moralnego Niepokoju,
czyli kabaretowy przegląd wydarzeń"

kliknij, aby powiększyć Program realizowany we wrocławskim klubie "Metropolis" z żywo reagującą publicznością, zawiera oprócz skeczy, monologów i piosenek także mini-filmy realizowane w plenerze i studiu telewizyjnym.

Grupa trzydziestolatków, polonistów, zwycięzca PaKi z roku 1996, nie zapominając o swoich korzeniach - kabarecie literackim, z radością wychyla się ku przebierankom, aktorskim popisom i bardziej zgrzebnemu humorowi. Zawsze jednak zachowuje finezję i wysoki poziom. Zawsze potrafi rozśmieszyć.

Ramę konstrukcyjną każdego programu stanowi quasi-telewizyjne studio, skąd spikerka (gwiazda KMN - Kasia Pakosińska) wprowadza niektóre części składowe widowiska. Jej występy będą bezustanną kpiną z różnych póz kobiet telewizji - bohaterek naszych czasów. Obdarzona niebywałym talentem aktorskim Kasia przechodzić będzie od złości i furii do sztucznego, godnego prime time'u uśmiechu, od cynicznych grymasów i salonowych manier do prostackiego słownictwa.

Inne "mostki" budują postaci lumpów - Gwidona (Mikołaj Cieślak - świetny aktor charakterystyczny kabaretu) i Romka (lider KMN- Robert Górski). Skecze rejestrowane w klubie przechodzą płynnie w absurdalne sondy uliczne i scenki plenerowe czy też naśladowanie reportaży telewizyjnych.

Menele i dyrektorzy, bezrobotni i menedżerowie, dresiarze i policjanci, chłopi i euroentuzjaści, wujek i ciotka - tacy to reprezentanci Polski XXI wieku zaludnią scenkę kabaretową opowiadając o naszej współczesności. A jeśli dodamy do tego kpiny z samej telewizji, parodie piosenek i przemówień, propagandy rządowej i opozycyjnej, szyderstwa ze świata reklam i bezustannych promocji - otrzymamy obraz Tygodnika Moralnego Niepokoju. Tygodnika inteligentów, którzy śmiechem odreagowują ucisk rzeczywistości.

kliknij, aby powiększyć
Scenariusz: Robert Górski
Reżyseria: Andrzej Horubała
Scenografia: Monika Uszyńska i Karla Ziemska
Kierownik produkcji spektaklu: Janusz Marzec
Koprodukcja z oddziałem wrocławskim TVPREWOLTA, Sp. z o. o.,  02-797 Warszawa,   ul. Nowoursynowska 129 m. 6  

NIP 951-20-73-975  Tel. (+48) 601 213586  rewolta@rewolta.pl